Daikin Altherma nabízí hned několik různých možností instalace, každý si tak může vybrat tu, která mu nejvíce vyhovuje. Prvním typem instalace tepelného čerpadla je instalace venkovní. Tepelné čerpadlo Daikin Altherma je schopné pracovat i v teplotách blížící se -30 °C. Vzduch je ohříván a přiváděn do exteriéru, případně se voda ohřívá ve venkovní instalaci a potrubím se přivádí již ohřátá voda do vnitřní kotelny, kde se udržuje na stanovené teplotě.

Daikin Altherma

Druhým možným typem instalace je instalace vnitřní. Ta vyžaduje určitě místo v exteriéru oproti instalaci venkovní, což může být u některých typů zástavby problém. Zvenku se nasává vzduch, v tepelném čerpadle se ohřeje, seskupené teplo předá vodě a ochlazený vzduch se opět vypouští ven. Vnitřní instalace je vhodná do novostaveb, kde se již počítá z tímto systémem a může se tak připravit dostatek místa pro instalaci systému Daikin Altherma.

Tepelná čerpadla Daikin se skvěle hodí do novostaveb a nízkoenergetických domů, kde může ušetřit až nemalé finanční prostředky na výdajích za energie. Když si to počítáte, zjistíte, že tento systém nabízí rychlou návratnost investice a do budoucna jen šetří. Tepelná čerpadla nezaberou příliš mnoho místa, přesto je důležité s ním počítat. Problém může nastat v zástavbě, kde se s tepelným čerpadlem zkrátka nepočítalo. V tomto případě se vyřeší nedostatek místa venkovní instalací. Daikin samozřejmě nabízí také řešení pro větší domy a komerční budovy, kde je potřeba zajistit více tepla případně teplou vodu o teplotě 75°C.